מזגן לבית החדש

הרשימה הלא-נגמרת של "דברים שצריך לעשות לבית החדש" עלולה להיות מתישה, והרבה פעמים נראה כאילו הכל דחוף ודורש טיפול מיידי. כך לרוב קורה גם עם מיזוג האוויר – שלרוב יש בו צורך כבר עם רגע הכניסה לבית, מאחר ואנו חיים במדינה בה החום בקיץ הוא קיצוני, ולחלופין גם החורף נחשב לקר מאד. אם אתם מחפשים טכנאי שמבצע התקנת מזגנים אך אינכם בקיאים בתחום, הנה כמה טיפים שיוכלו לחסוך לכם זמן רב ויקר.

איך בוחרים מזגן?

מעבר לשיקולים הנוגעים בדרישות הספציפיות שלכם או אזור המגורים עצמו, חשוב מאד לקחת בחשבון גם את התנאים הפיזיים של הדירה, כמו למשל קומת המגורים (אם היא באמצע או "בקצוות" הבנין), יושן המבנה ומערכת החשמל הקיימת, וגם את הפן האסתטי – מרכיב שיכול להיות רלוונטי למשל במקרה של התקנת מזגן חלון. סוג המזגן ייקבע לרוב על פי הקריטריונים הללו – בנוסף כמובן להרגלי הצריכה שלכם. אחרי שתחליטו האם להתקין מזגן מרכזי או מזגן בחדרים ספציפיים, עליכם להתחשב בעיקר בשאלה כמה כוח סוס דרוש לכם, וכאן חשוב לזכור שיש להעדיף תמיד מזגנים עם דירוג אנרגטי A (בעלי צריכת החשמל הנמוכה ביותר), ועם טכנולוגיית האינוורטר החסכונית.

האם משתלם לבצע התקנת מזגן בזול?

התשובה לשאלה זו תהיה כמעט תמיד זהה: לא. בשוק המזגנים מוצעים לציבור שלל אנשי מקצוע המציעים שירות זול ומהיר, ולמעשה אין מי שלא עורך עבור התקנת מזגן השוואת מחירים כדי לחסוך היכן שניתן. אך חשוב להבין שכדי להבטיח חסכון אמיתי, אתם חייבים לדאוג להתקנה איכותית שלא תגרור איתה הזמנת טכנאי המבצע תיקון מזגנים בהמשך. זכרו כי תיקון מזגן יכול להגיע לסכומים גבוהים מאד, שבמקרים רבים אינם משתלמים לעומת התקנה עצמה. לכן, כאשר אתם מחפשים טכנאי מזגנים, הקפידו לוודא כי הוא מומלץ על ידי לקוחות אחרים ובעל חוות דעת חיוביות. את הטכנאי המתאים לכם ביותר תוכלו למצוא בקלות על ידי חיפוש לפי אזור המגורים שלכם: טכנאי מזגנים בבאר שבע, או לחלופין טכנאי מזגנים בדרום למשל – ומבין אנשי המקצוע שתמצאו הקפידו לקרוא על כל אחד ואחד, ולבסוף לבחור את מי שמסתמן כאמין והמקצועי ביותר.