איך בוחרים מזגן

רובם המוחלט של משקי הבית בישראל מחזיק במזגן אחד לפחות, בנוסף לתנורי החימום או המאווררים השונים – וזאת מסיבה פשוטה: זהו אמצעי החימום והקירור האפקטיבי ביותר, שמשרה אווירה נעימה לא רק בפינה הקטנה שבה הוא נמצא, אלא בכל החלל כולו. אמנם מדובר באמצעי חימום וקירור הדורש בדרך כלל את רמת האנרגיה הגבוהה ביותר, אך עם רכישה נכונה – כמו גם שימוש נבון בהמשך, ניתן לצמצם את העלויות באופן משמעותי בכל חודש, גם לאורך שנים.

סוגי המזנים

ראשית חשוב להבין כי ישנם סוגים רבים של מזגנים: החל ממזגן מרכזי הפועל באופן אחיד בכל החדרים, ועד למזגן נייד הפועל באופן נקודתי, ומתאים במיוחד לבתים קטנים (או לאנשים שמתגוררים לבד). כדי להבין מה הכי מתאים לכם לא רק מבחינת תקציב, אלא גם מבחינת תנאי הבית שאתם נמצאים בו, ואפילו בשאלות כמו מגורי קבע או שכירות – עליכם לקחת בחשבון את כלל המשתנים הרלוונטיים, ולהכיר את סוגי המזגנים המוצעים לכם כך שתוכלו לבחור מתוכם במה שאתם באמת זקוקים לו.

באיזה מזגן לבחור?

אחרי שהבנתם מה הכי מתאים לכם מבין סוגי המזגנים השונים, נפתח בפניכם עולם שלם של אפשרויות, שאת רוב האנשים הוא למעשה מבלבל, ובצדק: חברות המיזוג השונות מציעות מגוון רחב של פונקציות ואפשרויות הפעלה בכל סוג של מזגן – אפשרויות שלא כולן יהיו בהכרח משמעותיות עבורכם. לכן, מומלץ מאד להיעזר בטכנאי מזגנים מקצועי, שיתאים לכם את המכשיר שאתם צריכים – בהתאם לדרישות ולהרגלים שלכם, וכמובן במסגרת התקציב שלכם.

איך בוחרים טכנאי מזגנים?

לצורך ביצוע פעולות כמו תיקון מזגנים, או אפילו התקנה, עליכם להזמין טכנאי שקיבלתם עליו חוות דעת חיוביות. התקנת מזגנים, או לחלופין תיקון מזגן שהתקלקל, היא פעולה שדורשת ידע וניסיון, בלעדיהם השירות שיינתן לכם עשוי להיות חלקי ולקוי. מטבע הדברים, מרבית האנשים נוטים לערוך עבור התקנת מזגן השוואת מחירים, אך במיוחד במקרים כאלה חשוב לזכור כי התקנת מזגן בזול אינה בהכרח המשתלמת ביותר לאורך זמן. לכן, בכל מקום שבו אתם גרים – חפשו אחר טכנאי מזגנים בבאר שבע (טכנאי מזגנים בדרום), בתל אביב או בחיפה – ומשם המשיכו לחפש אחר איש המקצוע המומלץ והמקצועי ביותר, שיודע לתת מענה לאורך זמן רב, ולא רק בטווח המיידי.